به گزارش پایگاه خبری سینمابین، بهترین های سینمای ایران در سال ۱۳۹۶ از میان آثاری که اکران عمومی شده بدین شرح معرفی می شود:

 

بهترین فیلم سینمایی:‌ «ماجرای نیمروز» به تهیه کنندگی سید محمود رضوی

* همچنین فیلم‌های «ائو» و «ساعت ۵ عصر» به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم بهترین آثار سینمای ایران در سال ۹۶ قرار می گیرند.

بهترین کارگردانی:‌ مهران مدیری برای کارگردانی فیلم «ساعت ۵ عصر»

* همچنین اصغر یوسفی‌نژاد برای فیلم «ائو»‌، احسان عبدی‌پور برای فیلم «تیک‌آف» و محمدحسین مهدویان برای فیلم «ماجرای نیمروز» به ترتیب در رتبه های دوم، سوم و چهارم بهترین کارگردانان سینمای ایران در سال ۱۳۹۶ قرار می گیرند.

بهترین فیلمنامه:‌  اصغر یوسفی‌نژاد برای نگارش فیلمنامه سینمایی «ا‌ئو»

*همچنین احسان بیگلری بهمراه پریسا هاشم‌پور برای نگارش فیلمنامه برادرم خسرو، محمدحسین مهدویان بهمراه ابراهیم امینی برای نگارش فیلمنامه «ماجرای نیمروز» و احسان عبدی‌پور برای نگارش فیلمنامه «تیک آف» به ترتیب در رتبه های بعدی قرار می‌گیرند.

بهترین بازیگر مرد: مصطفی زمانی برای نقش آفرینی در فیلم «تیک آف»

* همچنین شهاب حسینی برای نقش آفرینی در فیلم «برادرم خسرو»، امیر جعفری برای نقش آفرینی در فیلم «ساعت ۵ عصر» و علیرضا استادی برای نقش آفرینی در فیلم «انزوا»  به ترتیب در رتبه های بعدی لیست بهترین بازیگران مرد سینما در سال ۹۶ قرار می گیرند.

بهترین بازیگر زن:‌ یکتا ناصر برای نقش آفرینی در فیلم «فصل نرگس»

* همچنین سوگل قلاتیان برای نقش آفرینی در فیلم «تیک آف»، فاطمه معتمدآریا برای نقش آفرینی در فیلم «آباجان»، محدثه حیرت برای نقش آفرینی در فیلم «ائو»، ساره بیات برای نقش آفرینی در فیلم «زرد»، محیا دهقانی برای نقش آفرینی در فیلم «ماجرای نیمروز» و لیلا حاتمی برای نقش آفرینی در فیلم «رگ خواب» به ترتیب در رتبه های بعدی فهرست بهترین بازیگران زن سینما در سال ۹۶ قرار می گیرند.

بهترین دستاورد فنی: بهزاد جعفری برای طراحی صحنه و لباس فیلم «ماجرای نیمروز»

* همچنین محسن نصر اللهی برای طراحی صحنه فیلم «خفه‌گی»، فرشاد محمدی برای فیلمبرداری «رگ خواب» و محسن شریفیان به همراه بابک شهرکی برای ساخت موسیقی فیلم «تیک آف»‌ شایسته تقدیر هستند.