پیشخوان اخبار » رادیو و تلویزیون » یادداشت
کد خبر : 1424
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱
هیولای بودجه‌خوار

نقد سریال هیات مدیره

نقد سریال هیات مدیره

سریال هیات مدیره نمونه بارز تجاوز به بیت المال است. خالقان این مجموعه‌ تلویزیونی هیولای بودجه‌خوار را در تلویزیون به نمایش می‌گذارند که وقت ملت را تلف و منافع مالی عوامل سریال را از جیب مردم (خزانه کشور) تامین می‌کند.

داستان سریال شباهت زیادی به یک خاطره خسته‌کننده و بی سر و شکل دارد، با دیالوگ‌هایی فاجعه‌آمیز و تهی از معنا که به زور قصد تربیت مردم را دارند.

نماهای سرد و خشک را هم به متن ضعیف نویسنده سریال اضافه کنید. قصه به حدی کش دار روایت می‌شود که خلاصه پنج قسمت ابتدایی را می شود در یک جمله بیان کرد. مابقی قسمت ها به رفت‌وآمدهای بی مورد همسایه‌ها در آپارتمان و حرف‌های خاله‌زنکی خانم‌ها می‌گذرد.

بیشتر آثاری که برای سینما و تلویزیون ایران تولید می شوند، در فیلمنامه و کارگردانی ضعف دارند اما سریال هیات مدیره علاوه بر این موارد در عملکرد بازیگران هم دچار اشکال است. اگر بازیگران این سریال با مترسک جایگزین می شدند و چند طوطی دیالوگ ها را می گفتند تاثیری در خروجی نداشت. خار سر سبد بازیگران این مجموعه تلویزیونی احسان کرمی است که کیفیت پایین نقش‌آفرینی او روح و روان بیننده را آزار می دهد.

هیچ شاخصه‌ای در سریال هیات مدیره نمی بینیم که به عنوان نقطه قوت اثر به آن اشاره کرد. امید است، مدیران تلویزیون تغییر رویه دهند، بودجه های باد آورده را اینگونه صرف تولیدات بی‌ارزش نکرده و به فکر ساخت سریال‌هایی با درجه کیفی بالا باشند.

نویسندگان: گروه نقد پایگاه‌خبری سینمابین

نقد سریال هیات مدیره

امتیاز منتقدین به سریال هیات مدیره