رادیو و تلویزیون
کد خبر : 1418
چهارشنبه - ۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳

برنامه‌های تحویل سال نو در تلویزیون نا امید کننده بود

برنامه‌های تحویل سال نو در تلویزیون نا امید کننده بود

به گزارش پایگاه خبری سینمابین، هر سال شبکه های سیما برای ساعاتی قبل و بعد از لحظه تحویل سال نو، ویژه برنامه هایی در نظر می گیرند.

شبکه یک سیما برنامه «یک یک» با اجرای علی ضیاء را ویژه نوروز ۱۳۹۷ تدارک دیده بود. گفتگوی علی ضیاء با مهمانان برنامه به شدت سرد و بی حال بود. آیتم‌هایی که در لابلای حضور مهمانان پخش می شد شلخته و بی ربط با فرم کلی برنامه بود. حضور دلقک‌های فضای مجازی که نه سوادی و نه هنری برای عرضه دارند نقطه تاریک این ویژه برنامه نوروزی است.

ویژه برنامه نوروزی شبکه دو سیما با اجرای ژیلا صادقی و محمد سلوکی سطح کیفی پایینی داشت. ژیلا صادقی هر چند تلاش می کرد با لبخند فضای شاد را القا کند اما سوالات عجیب و غریب این دو مجری از مهمانان و بی نظمی که در هنگام دعوت از مهمانان مشاهده می شد نشان از ضعف در برنامه‌سازی تلویزیون است.

«بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی از شبکه سه سیما برای نوروز ۹۷ سطح کیفی متوسطی داشت. این برنامه متکی به حضور پر شمار خواننده ها و اجرای موسیقی زنده با دعوت از بازیگران سینما و تلویزیون بود. احساسی کردن و درآوردن اشک بیننده در برنامه نوروزی که بایستی ماهیتی شاد و انرژی بخش داشته باشد از جمله نقایص «بهار نارنج» است. دکور برنامه هم که بیشتر از محتوای برنامه جلب توجه می کرد کپی از فستیوال های معتبر سینمایی در جهان بود.

در مجموع هر سه شبکه تلویزیونی در جلب رضایت ببینده نا امید کننده بودند بالعکس یک شبکه ماهواره ای فارسی زبان با برنامه ریزی تلاش زیادی کرد تا یک ویژه برنامه نوروزی متفاوت و با کیفیت را به مخاطبانش ارائه کند.