رضا خلیلی، علیرضا طاهری مقدم و حمید حلیمی هیات داوری این رویداد هنری را برعهده دارند.

آثار برگزیده در نمایشگاه گروهی طراحی از روز جمعه ۱۲ مهرماه تا روز دوشنبه ۲۲ مهر در نگارخانه روند به نمایش در می‌آید.

محوریت فراخوان ارائه آثار همگام با گرایشات جهانی و داخلی معاصر و نگاه خلاق و نو به این هنر است.

هنرمندان در تمام سنین می‌توانند در دو بخش، آزاد و دیگری با موضوع سستی در این رویداد شرکت کنند. هر هنرمند مجاز است در هر بخش حداکثر ۳ اثر ارسال کند و ابعاد آثار با احتساب قاب نبایستی از ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر بزرگتر باشد. در مرحله اول فراخوان برای شرکت در این فراخوان و ارسال تصاویر آثار مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان (غیرقابل بازگشت) در نظر گرفته شده است.

مطابق تقویم فراخوان، آخرین مهلت ارسال تصاویر آثار چهارشنبه ۲۰ شهریورماه، زمان داوری جمعه ۲۲ شهریورماه، و تاریخ اعلام نتایج اسامی برگزیدگان ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۸ اعلام شده است. ضمنا برگزیدگان تا تاریخ دوشنبه ۸ مهر فرصت دارند که اصل اثر را به نگارخانه تحویل دهند.

برای هر بخش جایزه یک میلیون تومانی خرید اثر برای اثر برگزیده در نظر گرفته شده که همراه با لوح تقدیر به صاحب اثر تعلق می‌گیرد. تقدیرنامه‌ای هم به هنرمند منتخب از نگاه بازدیدکنندگان اهدا می‌شود. همچنین نگارخانه روند شرایط برگزاری یک نمایشگاه انفرادی طراحی را برای هنرمند منتخب از میان راه‌یافتگان به نمایشگاه گروهی را فراهم خواهد کرد. روز جمعه ۱۹ مهر این جوایز اهدا می‌شود.

در فراخوان تاکید شده است، آثار هنرمندان نباید کپی باشد، در صورت تشخیص کپی بودن، اثر حذف خواهد شد. در صورتی که از اثر دیگری تاثیرگرفته‌اید باید از هنرمند اصلی اجازه داشته باشید و اگر از عکس به عنوان مرجع طراحی استفاده می‌کنید باید از عکاس اجازه داشته باشید و از وی نام ببرید، مسئولیت مشکلات ناشی از عدم رعایت قوانین کپی رایت با شرکت کننده خواهد بود.

آثار راه یافته به نمایشگاه باید دارای قاب و آماده نصب به نگارخانه تحویل شوند. قیمت گذاری اثر با نظر هنرمند و نگارخانه تعیین می‌شود و حداکثر یک میلیون تومان است. آثار برای فروش خواهد بود و سی درصد از مبلغ فروش به نگارخانه تعلق دارد، آثاری که فروخته نشوند بعد از نمایشگاه در اختیار هنرمند قرار می‌گیرد.

هنرمند می‌تواند همراه با اثر، متن یا بیانیه ارسال کند، ارائه یا عدم ارائه این متن در نمایشگاه به انتخاب نگارخانه است. همچنین مناسب است برای آثار اسم انتخاب شود. ارسال تصویر اثر به معنای پذیرش مقررات نمایشگاه خواهد بود.

از هنرمندان راه یافته به نمایشگاه گروهی طراحی، جهت تامین هزینه‌های برگزاری نمایشگاه، جوایز و تبلیغات مبلغ ۵۰۰۰۰ تومان به ازای هر اثر راه‌یافته دریافت خواهد شد.

تمامی راه‌یافتگان به نمایشگاه گروهی گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می‌شود.

هدف نگارخانه روند از انتشار این فراخوان تفکر در آثار طراحی معاصر و نمایش نگاه خلاق و نو به پدیده طراحی عنوان شده است.

هنرمندان می‌توانند از طریق ارتباط با ایمیل (info@ravandartgallery.com) یا با استفاده از اپلیکیشن تلگرام به شماره ۰۹۱۵۳۱۹۴۸۴۵ تصاویر آثار را ارسال کنند.

نگارخانه روند در شهر مشهد، بلوار خیام، بلوار ارشاد ، ارشاد ۶ ، خیابان هجرت ، شماره ۷۲ واقع شده است.