آثار نقاشی گونتر اوکر هنرمند و فیلسوف آلمانی که الهام گرفته از غزلیات حافظ شیرازی است در نمایشگاه «کرنش به حافظ» به نمایش درآمد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با استقبال بینظیر چهره‌های فرهنگی و هنری شهر مشهد همراه شد. مدیران نگارخانه‌های روند، ارغوان و فرزاد و هنرمندانی همچون صالح موسویان، قدیر وقاری، حسن کلانتری، لادن اورنگی، احسان مهدوی، محمدجعفر پاکروان، حمید حلیمی، علیرضا علیزاده و … حضور داشتند.

همچنین افشین درم‌بخش مدیر پرو‌ژه «کرنش به حافظ» و ابوالفضل مکرمی‌فر مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع هنرمندان و علاقه‌مندان پیرامون این نمایشگاه سخنرانی کردند.

پیش از شهر مشهد شهرهای دوسلدورف، شیراز، تهران، اصفهان و کرمان میزبان آثار این هنرمند آلمانی بوده و در گذر از این شهرها مجسمه‌سازان و هنرمندانی از جمله محمد‌رضا یزدی، مرتضی ترسلی، علی محبوبی و شهریار رضایی به احترام حافظ و گونتر اوکر در کنار آثار هنرمند بزرگ آلمانی دست به خلق اثر زدند و از شهر مشهد بابک منتظری به این جمع اضافه شد.

نمایشگاه «کرنش به حافظ» تا ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۸ ادامه دارد.

هنرمندان و هنردوستان می توانند جهت بازدید از ساعت ۹ تا ۱۹ به موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی شهر مشهد مراجعه کنند.