موسسه‌ای فرهنگی – هنری در شهر مشهد، هنرهای تجسمی شامل نقاشی، سفال‌گری، عکاسی و تا حدودیی مجسمه‌سازی را به کودکان رده سنی ۳ تا ۶ سال آموزش می‌دهد.

عزت نیکنام مدیر این موسسه فرهنگی اظهار کرد: شیوه آموزشی «مونته سوری» را برای تعلیم کودکان در نظر گرفته‌ایم و در آینده نزدیک به دنبال آموزش مهارت ویژه‌ای هستیم.

در میان آثار نونهالان، عکس‌هایی که با دوربین حرفه‌ای توسط کودکان ثبت شده بود، مورد توجه بازدیدکنندگان بزرگسال نگارخانه قرار می‌گرفت. الهام حسینی مربی عکاسی این موسسه هنری، ضمن توضیح درباره این تصاویر به ذکاوت کودکان در یافتن سوژه ها اشاره می‌کرد.

مارال مصننی مربی دست‌سازه‌ها  بر قدرت تخیل و مهارت بچه‌ها در عینیت بخشیدن به تجسم ذهنی آثار تاکید داشت. همچنین در میان دست‌سازه‌ها که شباهت به مجسمه هم دارد، تعدای از آثار با ابتکار مربی جنبه کاربردی پیدا کرده است.

هاله ارفع‌نیا مربی نقاشی و سفال درباره این نمایشگاه افزود: «کارآفرین کوچک من» دومین نمایشگاه نقاشی بچه ها بود و سعی شده با توجه به سن و توانایی کودکان به آنها آموزش دهیم.

آیین گشایش نمایشگاه «کارآفرین کوچک من» روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در نگارخانه چارسوق هنر برگزار شد و تا روز پنجشنبه ۳ مردادماه ۱۳۹۸ ادامه دارد.

هنرمندان و هنردوستان می‌توانند جهت بازدید از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به نگارخانه چارسوق هنر، سالن سلطانعلی مشهدی واقع در شهر مشهد، ضلع غربی بوستان کوهسنگی مراجعه کنند.