به گزارش پایگاه خبری سینمابین، با نگاهی به بازخورد تماشاگران، نظرات منتقدین و سیاست های جشنواره در سی و پنج دوره گذشته می توان نامزدهای جوایز جشنواره فیلم فجر امسال را پیشبینی کرد.

احتمالا عوامل ۵ فیلم‌ «لاتاری»، «عرق سرد»، «ابوقریب»، «به وقت شام» و «مغزهای کوچک زنگ زده» در بیشتر بخش های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جوایز هستند.

همچنین بعضی بازیگران همچون سعید آقاخانی برای فیلم «کامیون» و ساعد سهیلی برای فیلم «ماهورا» شاید کاندید دریافت جایزه شوند.

نامزدهای سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، ساعت ۲۰ امروز شنبه بیست‌و‌یکم بهمن‌ماه، پس از نمایش آخرین فیلم جشنواره در سینمای رسانه‌ها و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری مراسم اختتامیه با حضور تمامی اعضای هیات داوران، طی یک نشست خبری در پردیس ملت اعلام خواهد شد.

جلسات جمع‌بندی هیات هفت‌نفره داوران سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به پایان رسید. فرشته طائرپور، حسن خجسته، بهرام بدخشانی، رسول صدرعاملی، کمال تبریزی، محمدرضا فروتن و خسرو دهقان، بازبینی آثار جشنواره را از دوازدهم بهمن ماه آغاز کردند و تا روز نوزدهم بهمن‌ماه تماشای فیلم‌ها را به پایان بردند. داوران امشب پس از دو روز جمع بندی برای اعلام نامزدها در نشست با خبرنگاران حاضر خواهند شد.

قرار است امشب هر کدام از داوران بخشی از نامزدها را اعلام کنند و پس از اعلام فهرست کامل نامزدها، به پرسش خبرنگاران پاسخ دهند.

نامزدهای این دوره از جشنواره، ساعت ۲۰ امروز شنبه بیست‌و‌یکم بهمن‌ماه پس از پایان آخرین سانس نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری مراسم اختتامیه اعلام می‌شود.

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، یکشنبه شب ۲۲ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.