به گزارش پایگاه خبری سینمابین، روابط عمومی جشنواره اعلام کرد: از آنجا که اخیرا دیده شده برخی سواستفاده‌کنندگان نسبت به فروش کارت‌ اختتامیه به قیمت گزاف اقدام کرده‌اند، این کارت‌ها از درجه اعتبار ساقط است و برای حضور افراد در اختتامیه جشنواره، معتبر نیست.

بر این اساس، کارت‌های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، فقط از سوی روابط عمومی جشنواره و مختص هنرمندان، مهمانان و اهالی رسانه صادر می‌شود و هر کارتی خارج از این روال به صورت جعلی  چاپ شود، به دلیل برخوردار نبودن از کد و هولوگرام برای ورود به مراسم اختتامیه جشنواره، فاقد اعتبار است.

همچنین عزت الله علیزاده مدیر اجرایی جشنواره فیلم فجر در گفت ‌وگو با فارس درباره ارائه کارت های اختتامیه و افتتاحیه در اپلیکشن‌های مختلف  و فروش کارت اختتامیه به قیمت ۵۵۰ هزار تومان گفت: متاسفانه برخی شیطنت می‌کنند ما در پیش فروش بلیت‌ها هم با این مشکل مواجه شدیم اما بررسی کردیم و دیدیم که تنها شیطنت بود.

وی درباره کارت های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر که در اپلیکیشن‌های مختلف ارائه می شود گفت: متاسفانه درباره افتتاحیه و اختتامیه هم شاهد ارائه کارت در سایت ها  بودیم که با بررسی‌های انجام شده درباره افتتاحیه باز هم شاهد شیطنت بودیم و خرید و فروش صورت نگرفت اما باید درباره آئین‌های افتتاحیه و اختتامیه این مهم را متذکر شوم تمام ظرفیت ۱۶۰۰ نفره میلاد در اختیار سینما است و ما هیچ فروش کارتی در نظر نگرفتیم.

علیزاده در ادامه گفت: ظرفیت سالن در اختیار اصحاب سینما است . بخشی از کارت ها به  اصحاب رسانه ، خانه سینما . نامزدهای بخش‌های مختلف، صاحبان آثار، مدیران و مسئولان بخش‌های مختلف ، فیلم‌هایی که فرم حضور در جشنواره را پر کردند اما در جشنواره حضور نداشتند قرار گرفته است.

وی در خاتمه تاکید کرد: برای کارگردان و تهیه کننده فیلم‌هایی که فرم حضور در جشنواره را پر کردند کارت نمایش فیلم باغ کتاب را ارائه دادیم تا بتوانند آثار را ببینند همچنین  چهار سری بلیت برای کارگردان و تهیه کننده در نظر گرفتیم که به آنها ارائه شد . ما تلاش کردیم به صاحبان آثار، مخاطبان و علاقمندان به جشنواره فیلم فجر با احترام رفتار کنیم و تلاش کردیم با ارائه سانس‌های فوق العاده و قراردادن سالن‌های رزرو برای سانس فوق العاده در جهت رفاه حال علاقمندان به دیدن فیلم های جشنواره فیلم فجر قدم برداریم. تا روز هشتم جشنواره فیلم فجر ۹۰ سانس فوق العاده داشتیم تا بتوانیم جلوی بازار سیاه را بگیریم  و ظرفیت سینما را در خدمت علاقمندان قرار دهیم.

اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر عصر فردا در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.