به گزارش پایگاه خبری سینمابین، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: امسال پانزدهمین «جشنواره فیلم فجر مشهد» برگزار می‌شود. اتفاق فرهنگی، از هر نوعش خوب است چه رسد به جشنواره بسیار مهمی در مقیاس ملی مثل جشنواره فیلم فجر.

بتول گندمی با بیان این مطلب افزود: سال‌های دهه ۶٠ و ٧٠، هر کسی می‌خواست بهترین فیلم‌هایی که سال آینده اکران می‌شوند را یکجا در بهمن‌ماه ببیند، با آن اتوبوس‌های جان‌سخت قدیمی و با دشواری هر چه تمام‌تر به تهران می‌رفت تا فیلم‌های کارگردان‌های مشهورِ آن موقعِ سینمای ایران را ببیند. حتماً وصفش را شنیده‌اید که جوانان آن دهه‌ها، باید صف‌های طولانی را برای دیدن داغ داغِ فیلم‌های مهرجویی، کیمیایی و … تحمل‌ می‌کردند.

وی ادامه داد:همه این‌ها باعث شد تا اوایل دهه ٨٠، تعدادی از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد نیز اکران شود. مشهد در این مطالبه‌گری و اجرای آن پیشرو شد و بقیه کلانشهرها نیز به این قافله پیوستند. این سنت حالا به پانزدهمین سال خودش رسیده و به این ترتیب کاملاً جا افتاده است. حالا بحث مخاطبان و اهالی فن، کیفیت برگزاری است. همانطور که طی چند روز گذشته در خبرها خواندم که بر سر تعداد فیلم‌هایی که در جشنواره امسال مشهد اکران خواهند شد، تلاش‌های زیادی شده تا ما مشهدی‌ها، پذیرای حداکثر تعدادِ ممکن فیلم‌ها باشیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد اظهار داشت: اتفاق خوب دیگر افزایش تعداد سالن‌های سینمایی در قالب دو پروژه عمرانی است که تعدادی از آنها در همین دهه فجر و الباقی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: امیدوارم مدیران شهر و استان فارغ از مسئولیت اجتماعی، ورزشی، اقتصادی، سیاسی و … خود  در حد توان، به تماشای فیلم‌های جشنواره فیلم فجر مشهد بروند. دوستان و حرفه‌ای‌ترها، توصیه کرده‌اند از بین فیلم‌هایی که اکران خواهند شد فیلم‌های جدید ابراهیم حاتمی‌کیا، هومن سیدی و محمدحسین مهدویان را حتما ببینم. در این فصل بررسی بودجه و گرفتاری‌های پایان سال، خیلی نتوانسته‌ام پیگیر جزئیات این فیلم‌ها بشوم، اما سعی خواهم کرد در کنار همشهریان علاقمند به سینما حضور داشته باشم.

گندمی در پایان افزود: جشنواره فیلم فجر، مهمترین و غنی‌ترین رویداد سینمایی ایران است. مشهدی‌ها فرصت تماشای فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر مشهد را از دست ندهند. سینما در هر دو بعد تخصصی و تفریحی، ارزشمند است. هم اهالی فن فیلم‌ می‌بینند، لذت می‌برند، می‌آموزند، نقد می‌کنند و همچنین خانواده‌ها نیز در یک گردش بیرون خانه، فرصت می‌کنند در کنار یکدیگر، حول یک دغدغه یعنی تفریح خانوادگی، گرد هم جمع شوند. چه از این بهتر.