به گزارش پایگاه خبری سینمابین، در یک نظرسنجی منتسب به حوزه هنری، آمارها نشان می دهد که فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی با استقبال اکثریت مخاطبان جشنواره فیلم فجر روبرو شده و با ۸۲ درصد رتبه اول را در اختیار دارد.

فرید سجادی حسینی بازیگر فیلم  «مغزهای کوچک زنگ‌زده»، درباره استقبال طیف های مختلف جامعه از این فیلم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: این را باید در نبوغ هومن سیدی جستجو کرد. هومن همان چیزی را روایت می کند که شاید اگر من یا فرد دیگری روایت کند، ارتباط برقرار نخواهد شد. اما او زبان روایت خودش را می شناسد. ان شاء الله زنده باشم و او را در جایگاهی شایسته  ببینم.

وی افزود: تحقیقات اصلی در مورد نقش را هومن سیدی انجام داد و کمک کرد این آدم ها را بهتر بشناسم. به علاوه اینکه از برخی تجربه های دیداری و آنچه که در زندگی خاطره داشتم، استفاده کردم.

وی ادامه داد:در واقع نقش من در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» یکی از سخت ترین نقش ها بود.

این بازیگر در پاسخ به این سوال که آیا ما به ازای شخصیت های «مغزهای کوچک زنگ زده» در جامعه وجود دارد، بیان کرد: بله در جامعه وجود دارد. لوکیشن ما در جایی بود که چنین آدم هایی بودند؛ بسیار سخت بود و لحظات دشواری را سپری کردیم.