به گزارش پایگاه خبری سینمابین، مرضیه برومند با اشاره به اجرای طرح سیمرغ و پروانه ها اظهار کرد: باید ببینیم دانش آموزان چقدر در اجرای این طرح مشارکت می‌کنند.

این کارگردان سینمای کودک با بیان اینکه مهم این است آموزش و پرورش با سینمای کودک ارتباط خوبی برقرار کند عنوان کرد:
با جشن سیمرغ و پروانه ها حداقل بچه‌ها از محیط خشک مدرسه به سینما آمده و شاد می شوند و شرکت در یک فعالیت اجتماعی را تجربه می کنند.

کارگردان فیلم مدرسه موش ها با بیان اینکه اثرگذاری جشن سیمرغ و پروانه ها ارتباط مستقیمی با حضور بچه ها در سینماها دارد گفت: در سال های اخیر خیلی تلاش کردیم آموزش پرورش را با سینمای کودک همراه کنیم و امیدوارم این اقدام به همراهی آموزش و پرورش با سینمای کودک کمک کند.

برومند تصریح کرد: بهترین شرایط این است که برای کودک و نوجوان فیلم خوب ساخته شود و سینماگران درجه یک به سینمای کودک آمده و سینماگران درجه ۳ به بعد به سینمای کودک نیایند زیرا فیلم های این افراد فروش نمی رود و اکران نمی شود و با این احتساب می گویند سینمای کودکم نمی فروشد.

وی ادامه داد: اگر فیلم خوب ساخته شود و اگر مشکل نمایش فیلم برای دانش آموزان با هماهنگی با آموزش و پرورش حل شود می توان به این سینما امیدوارتر بود.

این کارگردان سینمای کودک با تاکید بر لزوم تبلیغ برای طرح سیمرغ و پروانه ها در سطح شهرها و رسانه های گروهی یادآور شد:
باید روی این طرح تبلیغات بیشتری می شد. باید در این زمینه صدا و سیما تبلیغ می کرد و معتقدم حتما به این طرح در تلویزیون بیشتر پرداخته شود و بچه ها به تماشای این فیلم ها دعوت شوند.

قهرمانان کوچک، دنیای کیف ها، فیلشاه، دزد و پری ۲ وشکلاتی به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه سالجاری در سالن های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان،راگا،ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان،مگامال ۱، جوان، چهارسو۱،فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم های جشنواره در مراکز استان ها نمایش داده می شود.

جشن بزرگ سیمرغ و پروانه ها به همت کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس “مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان” که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد “سامانه اردویی مدارس” و نیزمشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشوربرگزار می شود.

مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن های سینما می بایست از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.