به گزارش پایگاه خبری سینمابین، سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در آیین افتتاح پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد که در پردیس سینمایی اطلس برگزار شد، اظهار کرد: خداوند را شاکرم که امسال نیز شاهد افتتاح این جشنواره با همت بلند مسئولین و بخش خصوصی که همراه است با افتتاح پردیس بخش خصوصی اطلس، بودیم.

وی ادامه داد: هنگامی که از جشنواره فیلم فجر و برگزاری آن در مشهد نام می‌بریم،حتماً باید از استاندار خراسان رضوی، رشیدیان، تشکر و قدردانی داشته باشیم. استاندار برای برگزاری جشنواره پیگیرتر از ما بودند و امسال هم این‌که جشنواره کاملی در مشهد اکران خواهد شد و این مجموعه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد همه لطف این بزرگوار است.

سرابی با بیان این‌که امسال هم جشنواره فیلم فجر با مجموعه کاملی در مشهد اکران خواهد شد، خاطرنشان کرد: تعداد ٢٠ فیلم سینمایی در ۴ سالن سینمایی مشهد اکران خواهد شد، همچنین امسال برای نخستین بار با همکاری آموزش و پرورش ۶ فیلم کودک برای صبح‌های جشنواره در نظر گرفته شده است که ابتکار جدیدی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: امسال فیلم‌های جشنواره فجر مشهد در چهار پردیس‌های سینمایی اطلس، هویزه، آفریقا و همچنین چند فیلم خراسانی در سالن سینمایی شهید اصغرزاده اکران خواهند شد.

وی با اشاره به افتتاح پردیس سینمایی اطلس، عنوان کرد: این مجموعه با همت بخش خصوصی و با ١١ سالن سینمایی ١١٣٠ صندلی در دسترس مردم قرار خواهد گرفت. مشهدی که گرچه قبل از این تاریخ پس از تهران بیش‌ترین بازدید سینما داشت، اما تا قبل از این در مشهد تنها ١۶ سالن سینمایی داشتیم که امشب این سالن‌ها به ٢٧ سالن سینمایی خواهد رسید و تا پایان سال با همت بخش خصوصی به ٣١ سالن افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: همچنین از همه همت‌هایی که باعث شدند این جشنواره در این مکان برگزار شود تشکر می‌کنم. همچنین پیشاپیش از کوتاهی‌ها و کمبودهایی که ممکن است در طول جشنواره پیش آید پوزش می‌خواهم  و امیدواریم مجموع اتفاق به صورتی باشد که با افزایش زیرساخت‌های فرهنگی در شهر مشهد جشنواره‌ها نیز افزایش پیدا کند.