به گزارش پایگاه خبری سینمابین به نقل از روابط عمومی ارشاد خراسان رضوی، سید سعید سرابی در حاشیه این اکران در مورد استقبال مردم از پانزدهمین دوره جشنواره فیلم مشهد گفت: با توجه به آمار و اطلاعاتی که به بنده رسیده است و مشاهدات عینی که داشتم، استقبال خوبی از جشنواره امسال شده‌است و فکر نمی‌کنم در شهر دیگری به غیر از تهران این چنین استقبال گرمی از جشنواره شده باشد.

او ادامه داد: در جشنواره فیلم فجر امسال چندین اتفاق خوب افتاد. اولین نکته، هم‌زمانی جشنواره با تهران بود و برای اولین بار جشنواره به صورت کامل هم‌زمان با تهران برگزار شد و مسئله دیگر هم اکران جدول کاملی از فیلم‌های بخش مسابقه سینما ایران در مشهد بود که این رویداد هم برای اولین بار در این پانزده دوره‌ای که جشنواره در مشهد برگزار شده‌است، رخ داد و جدول کامل مسابقه سینمای ایران در مشهد با حدود ١٠٠ اکران در سه سالن سینمای مشهد به روی پرده رفت که طبق آمار ما، میانگین کشور تقریبا نیمی از این اتفاقی بود که در مشهد افتاده‌ است.

سرابی در مورد حاشیه‌هایی که پیش از آغاز جشنواره برای سینما اطلس اتفاق افتاده بود، گفت: ما می‌توانستیم بیشتر صبر کنیم تا پردیس سینمایی اطلس کامل‌تر شود اما اصرار داشتیم که این سینما حتما به جشنواره برسد چون جشنواره هم فرصتی برای معرفی این پردیس سینمایی بود و هم می‌توانست محکی برای میزان استقبال از این سینما باشد. در نهایت به نظرم تجربه خوبی بود و استقبال خوبی از سینما اطلس شد. امیدوارم در فضای بعد از جشنواره هم این زمینه ادامه پیدا کند چون برای ما مهم است که بخش خصوصی به سینماسازی ورود پیدا کرده‌است و قطعا موفقیت اطلس در این عرصه بر ادامه و توسعه این روند تأثیرگذار خواهد بود.

مدیرکل ارشاد با اشاره به اینکه تنها چهار فیلم در جشنواره امسال دیده‌است در مورد کیفیت فیلم‌های جشنواره گفت: در جشنواره امسال من با توجه به اینکه ایام پرکاری داشتم و هم سفری برای هفته فرهنگی جمهوری اسلامی به ترکمنستان داشتم بیشتر از چهار فیلم نتوانستم ببینم. اما در کل چگونگی فیلم‌ها را آرای مردمی و آرای داوران مشخص می‌کند ولی استقبال از جشنواره نشان می‌دهد که فیلم‌های امسال خوب بوده‌اند.

او همچنین در مورد مناسب بودن هم‌زمانی اکران فیلم‌های سیمرغ خراسان رضوی با فیلم‌های جشنواره فجر تصریح کرد: به هرحال این اکران‌ها تجربه‌‌ای بود و اصل اتفاق که فرصتی برای اکران فیلم‌های سینماگران خراسانی در فضای ملی است اتفاق خوبی بود. حالا اینکه این رویداد هم‌زمان یا زمان دیگری باشد تحلیل‌هایی است که بعد از جشنواره تیم اجرایی باید بررسی و آسیب‌شناسی کنند و در نهایت تجارب را برای دوره‌های بعد مکتوب کند.