به گزارش پایگاه خبری سینمابین، اولین قسمت برنامه سینمایی «هفت» با حضور حمید نعمت الله یک تیزر بلند مدت تبلیغاتی برای فیلم «شعله ور» بود. گفت‌وگویی که عذاب‌آور بود و عدم درک رشیدپور از سینما باعث شد تا توضیحات کارگردان «شعله ور» بیهوده طولانی شود.

تمرکز دومین قسمت برنامه «هفت» روی یک تاک‌شوی جذاب با حضور مهران مدیری بود. سوالات رشیدپور و پاسخ های مدیری بیشتر سیاسی بود تا سینمایی و هیچ ارتباطی بین جشنواره فیلم فجر و کنداکتور «هفت» وجود نداشت.

اعتراضات رسانه ها و چهره ها به سری چهارم برنامه «هفت» افزایش پیدا کرد. از جمله منتقدین سری جدید «هفت» محمود گبرلو بود که گفت: «من و افخمی و جیرانی، سه مجری هفت، با همه تفاوت‌هایی که داشتیم، کار و زندگی‌مان سینما بوده ولی رشیدپور اصلا آدم سینمایی نیست.» و حالا بعد از دومین شبی که برنامه «هفت» روی آنتن شبکه سوم سیما رفته، همه با گبرلو موافق هستند و هجمه انتقادها به برنامه‌ای که بنا بود از سینما بگوید و فیلم‌های جشنواره، بیشتر هم شده است.

محمد تقی فهیم منتقد سینما از معترضان به برنامه «هفت» در مصاحبه‌ای تاکید می کند که مدیران تلویزیون با انتخاب رضا رشیدپور، خودزنی می کنند.

چالش‌های عوام‌پسندانه برنامه «هفت» داغ‌ترین سوژه‌ اصحاب رسانه در شبکه‌های اجتماعی و محوطه پردیس سینمایی ملت بود؛ این‌که منتقدان حاضر در برنامه «هفت» از گفتن حتی یک جمله موثر درباره فیلم‌هایی که دیده‌اند عاجز هستند و انگار توجیه شده‌اند که آب از آب تکان نخورد.

از ویژه برنامه جشنواره فیلم فجر انتظار می‌رفت به جای این‌که صحبت‌های مهران مدیری حول انتقاد از دولت و ناتوانی در صحبت از دیگر نهادها را در بوق و کرنا کند، فیلم‌های این دوره جشنواره را به چالش بکشد.

برنامه هفت صدای اعتراض مقامات قوه قضاییه را هم درآورد، محسنی اژه‌ای در واکنش به سخنان مهران مدیری که گفته بود مگر می‌شود از قوه قضاییه انتقاد کرد، گفت:«پس این همه حرف که در مورد قوه قضاییه می‌زنند چیست؟»

سومین برنامه «هفت» با حضور ابوالحسن داودی، سعید آقاخانی و کامبوزیا پرتوی کارگردان فیلم «کامیون» به یک برنامه سینمایی نزدیک شد و گویی رشیدپور در مسیر اصلاحات قدم برداشته است. رشیدپور هرچند در اجرای تاک شوها با هنرمندان مهارت دارد اما بیرون از جریان سینما بوده و همچنان احتمال دارد در ادامه، سری چهارم «هفت» را از مسیر اصلی آن خارج کند.