به گزارش پایگاه خبری سینمابین به نقل از ایسنا، سرانجام پس از سپری شدن سه روز از جشنواره، فیلم‌های برگزیده آرای مردمی بدون اولویت و تعداد آرا اعلام شد.

در شرایطی این آرا اعلام شده است که هنوز این مسئله با توجه به انجام اینترنتی آن با ابهاماتی روبرو است و حتی کاهش میزان مشارکت مردم برای رأی دادن از طریق اپلیکیشن پیش بینی می‌شود.

اما دبیر جشنواره فیلم فجر در گفت و گویی کوتاه بیان کرد: براساس اینکه رأی گیری در تمام سانس‌ها و سینماهای مردمی انجام می‌شود،نسبت به سال گذشته آمار رأی ها افزایش یافته است.

ابراهیم داروغه زاده همچنین تاکید کرد: برای سیمرغ مردمی تنها افرادی که با ارائه ملی و از طریق پیش فروش بلیت تهیه کرده‌اند می‌توانند به فیلم‌ها رأی دهند و ارگان‌ها و سازمان‌ها و حتی آنهایی که از طریق گیشه بلیت می‌خرند هم این امکان را ندارند.

نتیجه شمارش آرای فیلم‌های نمایش داده شده در روز چهارم جشنواره فیلم فجر توسط ستاد انتخابات فیلم برگزیده بدون بدون اولویت بدین شرح اعلام شد:«دارکوب»، «عرق سرد»، «لاتاری»، «تنگه ابوغریب»، «چهارراه استانبول»، «خجالت نکشن»، «سرو زیر آب»، «مغزهای کوچک زنگ زده»، «به وقت شام»، «بمب»، «یک داستان عاشقانه».