به گزارش پایگاه خبری سینمابین، اکران پاییزی سینماها بسیار ناامیدکننده بود و آثار سینمایی بر پرده سینماها در سالن های خالی نمایش داده شدند.

اما فضای سینماهای تهران و شهرستان ها در زمستان امسال گرم می شود. سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بخش ملی با نمایش ۲۵ فیلم و اکران های عمومی فیلم های «شاخ کرگدن»، «آن سوی ابرها»، «من یک ایرانی‌ام» و «بدون تاریخ بدون امضاء» جان تازه‌ای به سینمای ایران می دهد.

* فیلم «من یک ایرانی‌ام» از ۱۸ بهمن اکران می‌شود

اعترضات احمد نجفی تهیه کننده فیلم «من یک ایرانی‌ام» در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به عملکرد شورای صنفی نمایش منجر به واکنش رییس سازمان سینمایی شد.

در پی انتقادات نجفی به شورای صنفی نمایش، حیدریان ریاست سازمان سینمایی در مذاکره با شورای صنفی نمایش مطرح کرد: جلوگیری از اجحاف در حقوق هر یک از طرفین (صاحبان فیلم و صاحبان سینماها) یک ضرورت است.

همچنین مقرر شد یکی از اعضای مطلع صنف به عنوان مرضی الطرفین مطالبات احمد نجفی را دنبال و نتیجه را اعلام کند.

سید ضیاء هاشمی یکی از اعضای شورای صنفی نمایش در گفت و گو با فارس درباره اعتراض احمد نجفی (تهیه کننده) نسبت به چگونگی نمایش فیلم «من یک ایرانی‌ام» گفت: با نظر آقای حیدریان رئیس سازمان سینمایی موظف به برگزاری جلسه ای با حضور احمد نجفی تهیه کننده  شدیم.

وی ادامه داد: به نکات مثبتی در جلسه دست یافتیم و با نظر مساعد تهیه کننده فیلم از ۱۸ بهمن ماه اکران می‌شودو هیچ شرطی برای نمایش فیلم قرار داده نشد

* فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» از ۲۵ بهمن ماه اکران می شود

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش عنوان کرد: فیلم سینمایی «بدون تاریخ بدون امضاء» از ۲۵ بهمن ماه به سرگروهی سینما قدس اکران عمومی می شود.

«بدون تاریخ بدون امضاء» به کارگردانی وحید جلیلوند در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر و فستیوال های برون مرزی جوایزی دریافت کرد.

امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ، علیرضا استادی و نویدمحمدزاده بازیگران «بدون تاریخ بدون امضاء» هستند.

* فیلم «شاخ کرگدن» از امروز اکران می شود

فیلم سینمایی «شاخ کرگدن» به کارگردانی محسن محسنی نسب از امروز چهارشنبه یازدهم بهمن ماه در گروه سینمایی کورش اکران خود را آغاز کرد.

فیلم «شاخ کرگدن» روایتگر بخشی از زندگی صدراست. او زمینه تحصیل خواهرش را در خارج از کشور فراهم کرده است اما خواهر در مسیر فرودگاه به طرز مشکوکی ربوده می شود! صدرا به سراغ دوست قدیمی اش رضا می رود، رضا یک بادیگارد حرفه ای است …

* فیلم «آن سوی ابرها» از ۲۵ بهمن اکران می شود

«آن سوی ابرها» آخرین ساخته مجید مجیدی که در کشور هند تولید شده، از ۲۵ بهمن ماه اکرانش آغاز شده و در صورت از دست ندادن کف فروش نوروز ۹۷ هم بر پرده سینماها می ماند.

فیلم مجیدی پاییز امسال نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی جشنواره فیلم لندن بود و در جریان این رویداد سینمایی با حضور بازیگران اصلی و مجید مجیدی برای اولین بار به نمایش درآمد.