به گزارش پایگاه خبری سینمابین، نسرین شاه محمدی مسئول برگزاری بخش سیمرغ سینمای خراسان اظهارداشت: بخش سیمرغ سینمای خراسان با رویکرد معرفی توانمندی های حوزه فیلم و سینمای خراسان درکنار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار می شود.

وی درباره برنامه های بخش سیمرغ سینمای خراسان افزود: با توجه به اینکه اعتقاد داریم در بدنه فعال سینمای ایران خراسانی ها نقش موثری را ایفا می کنند و در حال حاضردر فیلم های سودای سیمرغ سی سومین جشنواره فجر و در ٣۵ درصد ازاین آثار حضور خراسانی ها کاملا مشهود است ،قصد داریم به موضوع توانمندی های خراسانی ها در حوزه فیلم و سینما بپردازیم.

شاه محمدی عنوان کرد: در کنار این آثار قصد داریم برترین فیلم هایی که توسط هنرمندان خراسانی تولید شده است و قابلیت اکران دارند در قالب فیلم های سینمایی بلند ، داستانی ، مستند ، مستند داستانی ، کوتاه و انیمیشن که از ابتدای سال ٩۵ تولید شده را طی ١٢روز در ٢ سالن نمایش فیلم در شهر مشهد به نمایش بگذاریم و دراین خصوص فراخوان شده و هنرمندان فلیمساز می توانند آثارشان را به دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان ارسال کنند .

وی تصریح کرد: در کنار اکران آثار رسیده به دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان، همایش یک روزه ” توانمندی های سینمای خراسان” نیز برگزار می شود.امیدواریم این برنامه بتواند افق تازه ای از همکاری و تعامل فیلمسازان خراسانی را با فیلمسازان کشوری به وجود آورد و توجه آنان را به توانمندی های خراسان به منظور استفاده از این پتانسیل معطوف کند.

مسئول بخش سیمرغ سینمای خراسان بیان کرد: هنرمندان خراسانی فیلم های فاخر زیادی در طول سالهای گذشته در سطح استان و کشور تولید کرده اند لذا طی فراخوانی از این افراد دعوت می کنیم تا عکس هایی از پشت صحنه فیلم های ساخته شده خود،را  در اختیار دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان قرار دهند تا نمایشگاه عکس پشت صحنه تولیدات فیلم خراسان نیز به منظور معرفی این آثار فاخر برپا شود.

وی گفت: جلسات نقد و بررسی از دیگر برنامه های بخش سیمرغ سینمای خراسان است که با حضور کارشناسان ، منتقدان و اساتید برجسته کشوری و عوامل این فیلم ها برگزار می شود و آثار به نمایش درآمده در این بخش بطور جداگانه نقد و بررسی می شوند.
شاه محمدی اظهارداشت: به دلیل خلا در حوزه های تخصصی و با توجه به علاقه مندی جوانان هنرمند که تشنه فراگیری علوم و فنون کاربردی در عرصه فیلم سازی هستند کارگاه های تخصصی (ورکشاپ) در کنار بخش سیمرغ سینمای خراسام با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار می شود.