به گزارش پایگاه خبری سینمابین، در فراخوان جشنواره فیلم کوتاه «حسنات» آمده است: نشر و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی هدف ماست و نیکوکاری بارزترین بیرق این مدعاست. بشریت مجال ماندن ندارد؛ پس باید کوتاه، توفنده و ژرف، آنچه را که باید، با او گفت .سینما قدرتمندترین رسانه بیان و ابلاغ معاصر  است و لاجرم عصر شتاب ، ما را به سمت فیلم کوتاه سوق می‌دهد. فیلم کوتاه را باید بسیار جدی‌تر انگاشت و آمیزش آن با مفهوم نیکوکاری، ازگمشدهای عصرما است . گام‌هایی که پیوسته در این سالیان برداشتیم، اشتیاق نسل جوان را نشان می‌دهد و هر بار افروختن چراغ‌های تازه، راه امید را می‌گشاید. اینک درآستانه گام هفتم هستیم امید است این گام هم گامی بلند و پـرواز گونه باشد…

جشنواره فیلم کوتاه حسنات در سه بخش اصلی «مسـابقه ملـی»، «مسـابقه بیوگرافی(پرتره)» و «مسـابقه هر شهـروند یک فیـلم کـوتاه» برگزار می شود و به بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و نیز بهترین فیلمنامه در هر بخش،  دیپلم افتخار،  تندیس جشنواره و جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت، ضمن آنکه بهترین های فیلم های بخش مسابقه هر شهروند یک فیلم کوتاه نیز تقدیر می شوند و جایزه نقدی دریافت می کنند.

*بخش  مسـابقه ملـی:
الف:بخش فیلمهای داستانی، مستند و پویانمایی.
ب:بخش فیلمنامه.
چنانچه فیلم ارسالی به جشنواره حسنات اولین جشنواره برای ارایه و حضور آن اثر در جشنواره های داخلی باشد، در صورت موفقیت در این جشنواره، دبیرخانه جشنواره از اثر بعدی کارگردان حمایت مالی خواهد کرد.

*بخش مسـابقه بیوگرافی(پرتره)
در این بخش کلیه فیلم هایی که در ارتباط با معرفی خیّرین و نیکوکاران کشور با محوریت خیرخواهی و کمک به همنوع در قالب فیلم های کوتاه داستانی و مستند تهیه شده باشند، مورد بررسی قرارخواهندگرفت.
مدت زمان فیلم های کوتاه بخش های فوق حداکثر ۳۰ دقیقه می باشد.

*بخش مسـابقه هر شهـروند یک فیـلم کـوتاه:
دراین بخش فیلم های کوتاه با موضوعات جشنواره توسط عموم شهروندان که با استفاده از تلفن همراه و یا دوربین های خانگی تهیه شده باشد با مدت زمان حداکثر ۵ دقیقه  پذیرفته خواهند شد.

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم حسنات ۱۵ مهرماه ۹۶ تعیین شده و یکم بهمن ماه نتیجه انتخاب آثار بخش مسابقه اعلام می شود.

هفتمین جشنواره فیلم کوتاه «حسنات» از یازدهم تا چهاردهم اسفندماه در شهر اصفهان برگزار می شود.

هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات