به گزارش پایگاه خبری سینمابین، مستند «فصل هرس» به کارگردانی لقمان خالدی یکشنبه ۱مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران با حضور عوامل اکران ، نقد و بررسی می‌شود.

در خلاصه مستند «فصل هرس» آمده است : فردی به نام قاسم تک دهقان مدعی است که داروی سرطان را کشف کرده. او جهت اثبات ادعایش دچار چالش‌هایی می‌شود.

مستند بلند «فصل هرس» تاکنون عناوینی چون نشان فیروزه بهترین مستند بلند و نامزدی بهترین کارگردانی مستند بلند و بهترین تدوین نهمین جشنواره سینماحقیقت، تندیس بهترین فیلم هنروتجربه، نامزدی سیمرغ بهترین کارگردانی فیلم مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر و تندیس بهترین مستند جشن دنیای تصویر را از آن خود کرده است.

لقمان خالدی (کارگردان)، مهمان چهارصد و سی و نهمین نشست باشگاه فیلم تهران است.‌

لقمان خالدی (کارگردان و تدوینگر)، مهدی شامحمدی (تهیه کننده)، بهروز بادروج (مدیر فیلمبرداری)، حبیب خزایی فر (موسیقی)، تامی ایل بیگی (مدیر صدابرداری) جمعی ازعوامل این مستند هستند.

کارگردان مستند «فصل هرس» درباره این اثر توضیح می دهد: سرطان بیماری است که پیش از ورود اجازه‌ای نمی‌گیرد بیماری‌ای که سه هزار سال است جامعه پزشکی آن را می‌شناسد اما هنوز راهی برای درمان آن کشف نکرده، ماهیت ناشناخته و راز آمیز بودن این بیماری نه تنها آن را ترسناک می‌کند بلکه این امکان را به هر شخصی می‌دهد که خود را درمانگر سرطان معرفی کند. مستند فصل هرس داستان یکی از این آدم‌هاست که مدعی است کاشف داروی سرطان است، فیلم تلاش دارد که کشف کند این شخص چقدر ادعایش درست است، دیدن این فیلم وقتی اهمیت پیدا می‌کند که بدانید، آمارها نشان می‌دهد که در دنیای امروز از هر دو مرد یک نفر و از هر سه زن یک نفر به سرطان مبتلا می‌شود، سرطان بیماری خاموشی است و کسی نمی‌داند ممکن است در حال خواندن این مطلب ما دچار آن نباشی، انگار ماهیت زندگی در این روزگار این است که روزی با این موجود ناشناخته رخ به رخ شویم مستند فصل هرس به شما این امکان را می‌دهد تا از زاویه متفاوت با این بیماری ترسناک روبه‌رو شوید.

علاقمندان برای حضور دراین نشست می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان‌، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.