به گزارش پایگاه خبری سینمابین، آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی عصر امروز-چهارشنبه ۱۴ تیر-از ساعت ۱۸ در سالن سینما فلسطین اصفهان به کارگردانی مجید برزگر برگزار می شود.

مجید برزگر کارگردان این آیین بزرگداشت درباره جزئیات این مراسم توضیح داد: برای برگزاری این آیین چند کلیپ و سه سخنرانی در نظر گرفته شده است.

وی درباره سخنرانان مراسم نیز گفت: هوشنگ گلمکانی منتقد برجسته سینما و شادمهر راستین نویسنده و دوست زنده یاد کیارستمی درباره این سینماگر فقید سینمای ایران سخنرانی خواهند کرد. همچنین یک فیلمساز از نسل جدید سینما نیز درباره ایشان صحبت خواهد کرد.

این کارگردان درباره دکور مراسم نیز توضیح داد: به دلیل این که سالن سینما فلسطین بعد از برگزاری مراسم بلافاصله نمایش فیلم های جشنواره را در دستور کار دارد، امکان دکورزنی وجود نداشت. اما از کمترین المان ها مثل پوستر و بنر  استفاده کرده ایم.

برزگر ادامه داد: پس از درگذشت آقای کیارستمی بنا بود اولین جشنواره فیلم کودک و نوجوانی که برگزار شود، حتما از او یاد کند و با توجه به این که جشنواره به این زمان موکول شد، برگزاری آیین نکوداشتی برای این سینماگر فقید و پیشرو با سالروز درگذشت او همزمان شد.

وی درباره محوریت موضوعی آیین بزرگداشت عباس کیارستمی بیان کرد: تمرکز اصلی بر فعالیت های او در حوزه سینمای کودک و نوجوان است. سکانس هایی از فیلم های او مثل «مسافر»، «خانه دوست کجاست؟» و… در کلیپی درباره اش استفاده شده است.

شادمهر راستین دوست و همکار کیارستمی اجرای این مراسم را برعهده دارد. همچنین به دلیل سابقه فعالیت های حرفه ای عباس کیارستمی در حوزه فیلمنامه نویسی، امور گرافیکی و تبلیغاتی، جوایز برگزیدگان بخش فیلمنامه نویسی و مسابقه اقلام تبلیغاتی همزمان با این مراسم اهدا خواهد شد.