به گزارش پایگاه خبری سینمابین، پروژه سینمایی «کورش بزرگ» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی کلید خورد.

در این پروژه تعداد زیادی سرمایه گذار حضور دارد ولی به دلیل اینکه در رده پروژه های پرهزینه و عظیم سینما قرار می گیرد، همت عالی مردم و هنر دوستان را می طلبد تا در هر زمینه ای که می توانند، به این پروژه کمک کنند. در مباحث تولید فیلم همچون بازیگری، بخش فنی و یا سرمایه گذاری در پروژه «کورش بزرگ» علاقه مندان می توانند در پیشبرد ساخت این اثر سینمایی فاخر سهمی داشته باشند.

پروژه «کوروش بزرگ» با هدف ساخت دو فیلم سینمایى از زندگى پر ماجرا وحماسى کوروش بزرگ، سردودمان شاهنشاهى هخامنشى، و بنیان گذار نخستین حکومت چند ملیتى بر پایه احترام به حقوق بشر درجهان است.

نخستین حکومت وتمدنى بشرى که شهروندان در کیش، زبان، فرهنگ و دین آزاد بودند و در چشم قانون هیچ یک بر دیگرى برترى نداشت. با گذشت بیش از ٢۵٠٠سال همچنان ایرانیان این مرد بخشنده را که بندیان و برده ها را آزاد مى کرد “پدر” ، یونانیان او را قانون گذار و ادیان ابراهیمى او را پیامبر ذوالقرنین مى نامند.

مراحل تولید پروژه فاخر «کورش بزرگ» بدین شرح است:

فاز پژوهش و نگارش فیلمنامه «کورش بزرگ»

مطالعات و نوشتار فیلمنامه ی کوروش از سال ۱۳۹۰ آغاز شد مسعود جعفری جوزانی برای نگارش فیلمنامه از متخصصان و منابع مطالعاتی گوناگون کمک گرفت و از موزه های بسیاری که حاوی آثار دوران هخامنشیان بود دیدن کرد.

فاز پیش تولید فیلم سینمایی «کورش بزرگ» در سال ۱۳۹۶

این فاز با طراحی آرت بوک پروژه آغاز گشت. ساخت فیلم کوروش بزرگ طبیعتا فضا و شهری خاص را می طلبد که با اصول و قوانین آن دوران طراحی و ساخته شده باشد. استودیوی دیجیتال فوق مدرن و گنج خانه پوشاک اقوام موزه ی مشاهیر،موزه ی زیورآلات،موزه ی اقوام و تاریخ افزون بر شهرک سینمایی در نظر گرفته شده است.

فاز تولید فیلم «کورش بزرگ» در سال ۱۳۹۷

در این مرحله وارد فاز تولید فیلم و شروع فیلم برداری خواهیم شد که همگام با آن به تدوین همزمان پرداخته و در فاصله زمانی یک سال تولید خاتمه پیدا خواهد کرد.

فاز پس تولید (انجام مراحل فنی و اکران) فیلم «کورش بزرگ» در سال ۱۳۹۹

در این فاز اقدامات مربوط به تدوین نهایی، موسیقی نهایی، صداگذاری، اصلاح رنگ، تیتراژ و دی سی پی انجام خواهد گرفت و پروژه به مرحله اکران خواهد رسید.

به جهت همکاری با پروژه «کورش بزرگ» می توانید از طریق کانال تلگرامی https://t.me/KouroshFilm یا صفحه رسمی پروژه در اینستاگرام به نشانی https://www.instagram.com/kouroshname  مراجعه کنید. روابط عمومی پروژه در دفتر «جوزان فیلم» پاسخگوی پیام های ارسالی هستند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر وبسایت رسمی پروژه فیلم سینمایی «کورش بزرگ» به آدرس http://kouroshfilm.ir راه اندازی شده است.