به گزارش پایگاه خبری سینمابین، در این جشن که در باغ نور شهر اصفهان برگزار شد، جمع پرشوری از کودکان و نوجوانان دانش آموز، داور و خبرنگار این شهر مسئولیت برگزاری آیین افتتاحیه را برعهده گرفتند.  بهره گیری از ظرفیت و توانایی این گروه سنی در برگزاری و اجرای مراسم از نکات جالب توجه جشن بزرگ پروانه ها به عنوان افتتاحیه این رویداد سینمایی بود.

مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، علیرضا رضاداد دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به همراه دست اندرکاران جشنواره نیز در این جشن حضور یافتند.

در ابتدای مراسم پس از تلاوت قرآن کریم توسط گروهی از نوجوانان، ملیکا زارعی (خاله شادونه) به همراه عروسک های برنامه تلویزیونی اش به اجرای سرودهایی شاد برای کودکان و نوجوانان و خانواده هایشان پرداخت.

در ادامه تیزر معرفی فیلم های حاضر در سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان نمایش داده شد.

  • رضاداد: جشنواره فرصت مغتنمی برای تماشای فیلم در کنار یکدیگر است

خاله شادونه نیز در ادامه از دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان دعوت کرد تا با حضور روی سن برای میزبانان این رویداد، سخنانی را ایراد کند. علیرضا رضاداد با اشاره به این که جشنواره فرصت مغتنمی برای تماشای فیلم کنار همدیگر است، گفت: این هفته، موقعیت مغتنمی برای مردم اصفهان، خانواده ها، کودکان و نوجوانان است که می توانند ۳۵ فیلم زنده و انیمیشن ایرانی و خارجی را در اصفهان به تماشا بنشینند و فیلمسازان را از نظرات خود بهره مند کنند.

وی افزود: این موقعیت را باید یک فرصت دانست. جشن بزرگ پروانه ها هم مختص کودکان و نوجوانان است. خوشحالم که دوباره در اصفهان زیبا و در جمع پرشور کودکان و نوجوانان هستیم و دوباره به هم قول می دهیم این جشنواره سال های سال در اصفهان باقی بماند و هر سال باشکوه تر از قبل برگزار شود تا بتوانیم در کنار هم سینمایی برای کودکان و نوجوانان داشته باشیم.

در این حین کودکان و نوجوانان با در دست داشتن بادکنک های رنگی و پروانه های زرین که نماد جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان است، شور و شوق خود را نسبت به برگزاری جشنواره ای متعلق به خود ابراز کردند.

در ادامه مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان با حضور در جشن بزرگ پروانه ها مورد تشویق کودکان و نوجوانان اصفهانی قرار گرفت.

  • افشاری: کودکان و نوجوانان را بسیار دوست دارم

همچنین مهوش افشاری گوینده و صداپیشه باسابقه در جشن بزرگ پروانه و میان کودکان و نوجوانان حضور یافت. وی با حضور روی سن بیان کرد: کودکان و نوجوانان را بسیار دوست دارم و خوشحالم که سال هاست برایشان خدمت می کنم.

  • حجت: شرکت در جشن بزرگ پروانه ها مایه افتخار من است

شوکت حجت از دیگر صداپیشگان نام آشنای سینما و تلویزیون نیز روی سن رفته و گفت: باعث افتخار است که در جشن شادی شما کودکان و نوجوانان حضور دارم و باید بگویم پیشکسوتان عزیزی در جمع ما حضور دارند که سال هاست برای کودکان و نوجوانان دوبله می کنند.

  • شیخ زاده: دوست دارم همیشه خاطرات کودکی ام زنده بماند

سعید شیخ زاده صداپیشه «چاق و لاغر»، «سفر جادویی»، «شکارچیان اژدها» و… نیز با حضور روی سن در جشن بزرگ پروانه ها خطاب به بچه ها گفت: خوشحالم که من را به این جشن دعوت کرده اید. دوست دارم همیشه خاطرات کودکی ام را زنده کنم. سال هاست در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان شرکت می کنم و باز هم در این جشن و جشنواره شرکت خواهم کرد.

  • زی نوری: دوستانتان را به سینما دعوت کنید

افشین زی نوری صداپیشه باتجربه و توانمند سینما و تلویزیون نیز با طرح یک پیشنهاد برای بچه ها بیان کرد: پیشنهاد می کنم همه کودکان و نوجوانان دوستان خود را به سینماها دعوت کنند تا در این جشنواره همگی کنار هم باشیم.

رضا آفتابی، نرگس فولادوند، مریم رادپور، مهسا عرفانی، شیلا آژیر، بهروز علیمحمدی و… از دیگر گویندگان و صداپیشگان مهمان جشن بزرگ پروانه ها بودند.

در ادامه جشن، ترانه خونه مادربزرگه توسط کودکان و نوجوانان در جشن بزرگ پروانه ها طنین انداز شد. این نوازندگان در نبرد با بیماری سرطان پیروز شده اند.

  • مهمان ویژه جشن بزرگ پروانه ها

همچنین کلیپ سجاد رضایی کودک ۹ ساله که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده بود، نمایش داده شد. این کودک اصفهانی مهمان ویژه جشن بزرگ پروانه ها بود. وی با حضور روی سن با لهجه شیرین اصفهانی خود در جواب سوال خاله شادونه که چطور شد معروف شدی؟ گفت: وقتی مدیر مدرسه مان در حال فرار با خط کش من را دید، داد زد: سجاد بیا اینجا!

او ادامه داد: از این که معروف شدم خیلی خوشحالم و روزی ۱۰۰۰ امضا می دهم! اما عینک آفتابی نمی زنم (با خنده).

سجاد خطاب به فیلمسازان سینمای کودک و نوجوانان و همسن و سال های خود گفت: به آن ها می گویم چه پروانه های قشنگی و چه رنگ های زیبایی. سلام به بچه ها و بزرگترها…

وی همچنین کودکان و نوجوانان را به سینما رفتن و تماشای فیلم های جشنواره دعوت کرد.

  •  جمالی نژاد: خوشحالم که جشنواره فیلم کودک و نوجوان به موطن خود بازگشت

مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان با حضور روی سن خطاب به حاضران در جشن بزرگ پروانه ها گفت: بازگشت جشنواره فیلم کودک و نوجوان به موطن خود یعنی شهر اصفهان را تبریک می گویم و امیدوارم این جشنواره سال ها در اصفهان برگزار شود.

وی افزود: امیدوارم این جشنواره متفاوت از این نظر که تمام برنامه ریزی هایش با بچه هاست، مورد استقبال شما قرار بگیرد.

جمالی نژاد همچنین بر اهمیت توجه به کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور اشاره و بیان کرد: قرار است ذهن های خلاق کودکان و نوجوانان آینده شهر اصفهان و کشور را بسازند و برای داشتن اصفهانی آباد، باید بچه ها مورد توجه قرار بگیرند.

دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان کودکان و نوجوانان را به پردیس سینمایی چهار باغ دعوت کرد. عکس یادگاری شهردار اصفهان و دبیر سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با داوران کودک و نوجوان و فرزندان شهدای مدافع حرم قاب پایانی جشن بزرگ پروانه ها بود که توسط عکاسان و رسانه ها به تصویر کشیده شد. همچنین نورافشانی در پایان مراسم آسمان شهر اصفهان را زیباتر کرد.

سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان تا ۱۵ تیرماه در این شهر ادامه دارد.