به گزارش پایگاه خبری سینمابین، سحاب زری‌باف برای مجموعه عکس های فیلم ایستاده در غبار، امیرحسین شجاعی برای مجموعه عکس‌های فیلم ویلایی‌ها، فتاح ذی‌نوری برای مجموعه عکس‌های فیلم رفتن، احمدرضا شجاعی برای مجموعه عکس‌های فیلم خفگی و محمدمهدی دلخواسته برای مجموعه عکس‌های فیلم قاتل اهلی نامزد دریافت جایزه شدند.

این جشن با معرفی نامزدها ، بهترین عکاس سینما (اعضای انجمن) ، بهترین عکاس پشت صحنه سینما (اعضای انجمن) و معرفی استعداد نو در عکاسی سینما (غیرعضو) و همچنین تقدیر ازپیشکسوتان عکاسی سینما و چهره هایی که همواره نگاه ویژه ای به عکس و عکاسی فیلم دارند، برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی انجمن عکاسان سینمای ایران، در این دوره از برگزاری جشن همانند سال های قبل از ۶ چهره در صنوف مختلف که نگاه ویژه ای به عکس و عکاسی فیلم دارند تجلیل می شود.

در این دوره از فرشته طائرپور از تهیه کنندگانی که توجه ویژه به عکاسی فیلم دارد و در بخش دیگر از تورج منصوری رییس انجمن فیلمبرداران به نمایندگی از صنفی که بیشترین تعامل را با عکاسان سینما دارند، تجلیل می شود.

سومین جشن عکاسان سینمای ایران، نیمه اول تیرماه به دبیری حافظ احمدی برگزار خواهد شد. مهدی پاکدل به عنوان مشاور دبیر در این دوره از جشن حضور دارد و مسابقه مردمی عکس برگزیده نیز در این دوره برگزار می‌شود.