به گزارش پایگاه خبری سینمابین به نقل از آی سینما، در روزهای گذشته خبرهای مختلفی در مورد احتمال تحریم فیلم سینمایی «اکسیدان» توسط سینماهای وابسته به حوزه هنری منتشر شد. اما پردیس آزادی که از مهم ترین سینماهای حوزه هنری است، پوسترهای این فیلم را بر سر در خود نصب کرده هرچند هنوز پیش فروش «اکسیدان» در این پردیس آغاز نشده است. رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی در گفت وگو با آی سینما از اکران فیلم حامد محمدی از روز چهارشنبه خبر می دهد و می گوید مدیران حوزه هنری و شهرداری تاکنون دستوری در مورد عدم نمایش این فیلم سینمایی به او ابلاغ نکرده‌اند.

نمایش فیلم سینمایی «اکسیدان» در سینماهای حوزه هنری در چند روز گذشته خبر ساز شده است. پردیس آزادی برخلاف سایر سینماها همچنان پیش فروش بلیت های این فیلم را آغاز نکرده و این امر باعث شده که برخی رسانه ها از احتمال تحریم این فیلم در سینماهای وابسته به حوزه هنری صحبت به میان آوردند. اما در روزهای گذشته، سینما آزادی اقدام به نصب پوستر این «اکسیدان» در کنار فیلم «رگ خواب» کرد تا وضعیت نمایش فیلم حامد محمدی در سینماهای حوزه هنری پیچیده تر شود.

رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی، درباره نمایش فیلم «اکسیدان» در این پردیس سینمایی گفت:« اکران فیلم «اکسیدان» در سینما آزادی، از روز چهارشنبه آغاز می شود و من تا به امروز خبری در مورد عدم انتخاب این فیلم سینمایی برای نمایش در سینماهای حوزه هنری نشنیده ام.»

او همچنین در ادامه به نکته جالبی اشاره می کند و می گوید حوزه هنری فیلم های سینمایی را تحریم نمی کند بلکه برخی فیلم ها را برای نمایش انتخاب نمی کند: «حوزه هنری این گونه نیست که فیلم های سینمایی را تحریم کند، این نهاد با توجه به میزان سالن های سینمایی که در اختیار دارد و اغلب آنها تک سالنه هم هستند، انتخاب می کند که از میان فیلم هایی که سرگروه دارند، کدام یک را برای نمایش انتخاب کند.»

سعیدی پور در پایان تاکید می کند که مدیران حوزه هنری و شهرداری تهران تاکنون دستوری در مورد عدم نمایش فیلم سینمایی «اکسیدان» در پردیس آزادی به او اعلام نکردند: «ما در پردیس آزادی، ۵ سالن سینمایی داریم و فیلم ها را در این سالن ها به نمایش در می آوریم. تاکنون مدیران حوزه هنری و شهرداری تهران در مورد عدم نمایش فیلم «اکسیدان» نکته ای را به بنده اعلام نکردند و من تابع دستوران مدیران خودم هستند و به همین دلیل پوسترهای فیلم «اکسیدان» بر سر در سینما آزادی نصب شده و این فیلم در این پردیس اکران خواهد شد.»