به گزارش پایگاه خبری سینمابین، افشین تحفه گر معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در مراسم بازگشایی سینما سیمرغ که با حضور مدیران سینمایی کشور و هنرمندان برگزار شد، اظهار داشت: امروز همان اندازه که محتوای فیلم برای ما اهمیت دارد، فضای مناسب سالن های سینما نیز دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: در همین راستا تنها سینمای شمال شهر مشهد که ۲۰ سال قبل افتتاح شد، را امروز در جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتر بازگشایی کردیم.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی از دیرباز  مورد توجه سینماگران مشهد بوده است افزود: برخی از سینماهای خراسان رضوی توانسته است رتبه اول و دوم فروش بلیط در کشور را کسب کند و خوشبختانه مردم فهیم و هنردوست این استان ثابت کردند در عرصه سینما پیشگام هستند.

تحفه گر با بیان اینکه حضور فیلم سازان فیلم کوتاه استان خراسان رضوی در جشنواره های بین المللی همواره افتخار آفرین است اذعان داشت: ۱۵ هزار فیلم ساز فیلم کوتاه، مستند، داستانی و فیلم بلند در این استان فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ازای هر صد نفر یک صندلی سینما باید وجود داشته باشد، ۶۰ هزار صندلی در شهر مشهد در مجموع نیاز داریم که امروز فاصله ما با این رقم بسیار زیاد است.

معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد اسلامی افزود: خوشبختانه در راستای افزایش سالن های سینما اقدامات خوبی انجام شده و تعاملاتی با اتحادیه برج سازان صورت گرفته است و در آینده ای نزدیک استارت ساخت ۱۰ سالن سینمایی در یک مجتمع تجاری خبررسانی خواهد شد.

تحفه گر یادآور شد: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به آغاز ساخت پردیس سینمایی طلاب با ۲۰۰۰ متر زیربنا و همچنین طرح سلام سینما اشاره داشت.

وی ادامه داد: طرح سلام سینما ویژه مناطق محروم و کم برخوردار است که سینمای سیار در آن مناطق قرار خواهد گرفت.