به گزارش پایگاه خبری سینمابین، فیلم «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده از امروز چهارشنبه ۱۰ خردادماه در سینماهای تهران و شهرستان ها اکران شد.

حواشی فیلم «مادر قلب اتمی» که در سال ۹۳ تولید شده و حدود یکسال در توقیف بود، همچنان ادامه دارد.

امیر سیدزاده تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی» درباره مباحث هسته ای و نماد صدام حسین به خبرنگار شبستان توضیح می دهد: «این فیلم، داستان رئال و سورئالی را روایت می کند و ترجیح می دهم داستان آن را نگویم تا از دیدن آن لذت ببرید. این فیلم فضاهای خاصی دارد که به واکاوی و بررسی مولفه های گوناگونی از تاریخ تمدن ایران در قالب فرهنگ و هنر و معماری و حتی بحث هسته ای می پردازد. بحث هسته ای و شرکت دادن نماد صدام حسین در فیلم و … شبهاتی ایجاد کرده بود که اصلا اینگونه نیست و مطمئناً در اکران فیلم خواهید دید تمامی تصورات غلط نسبت به فیلم از بین خواهد رفت.»

فیلم «مادر قلب اتمی» با ممیزی رنگ پرده سینما را می بیند. سعید خانی مدیر شرکت پخش فیلم «صبا» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: « به گفته امیر سیدزاده تهیه کننده آن برای دریافت پروانه نمایش ۳ دقیقه اصلاحیه خورده است.»

تهیه کننده «مادر قلب اتمی» در مورد اینکه آیا «مادر قلب اتمی» حذفیات داشته یا خیر، به خبرنگار شبستان گفت: «واقعیت این است که فیلم حذفیات نداشته اما اصلاحاتی داشته است و این اصلاحات بیشتر در قالب تغییر دیالوگ ها بوده است که به صورت نریشن و به صورت سوم شخص با صدای محمدرضا گلزار اعمال شده است که لطمه ای به فیلم نخورد.»

نقش آفرینی «ترانه علیدوستی» و «محمدرضا گلزار» در فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» که از جمله هنرمندان محبوب بشمار می آیند و دو فیلم پرفروش «فروشنده» و «سلام بمبئی» را در کارنامه دارند، با اقبال مخاطب روبرو می شود.

اگرچه حضور بازیگران در آثار سینمایی به تنهایی به فروش گیشه کمک نمی کند و فیلم های با حضور ستاره های مطرح سینما اکران شده اند، اما در گیشه شکست خوردند.

پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی مگامال، پردیس سینمایی چارسو، پردیس سینمایی گالری ملت، پردیس سینمایی زندگی، سینما اریکه ایرانیان، سینما فرهنگ تهران، سینما جوان تهران، سینما ماندانا تهران، سینما ایران تهران، پردیس سینمایی ارگ، پردیس سینمایی کیان، سینما تیراژه ۲، سینما شکوفه تهران، سینما آفریقا تهران و سینما گالری سمرقند، در شهر تهران از امروز فیلم «مادر قلب اتمی» را نمایش می دهند.

همچنین پردیس سینمایی هویزه شهر مشهد، پردیس سینمایی کاپری شهر گرگان، سینما ساویز شهر کرج، سینما قدس شهر اصفهان و سینما فرهنگ شهر شیراز نمایش فیلم «مادر قلب اتمی» را آغاز کردند. در سایر شهرستان ها هم به زودی روی پرده سینماها می رود.